Авторизация

Поиск

Лучшие пользователиРоссия


Израиль
Холон

Vilnius

Новые пользователи


13 декабря 11, 12:20

Marinka Rijaya

Дневник Marinka

11 ноября 11, 13:28

Творчість ...

Один мій чудовий друг колись написав ось таку штуку мені дуже подобається ))))

ЕТЮД РІДНОМУ РІДНОМУ ГЕНДЕЛИКУ
(Все засновано виключно на реальних подіях та фразах, які щоденно поповнюють скарбницю народної мудрості села Жовнино)
Епіграф: В кожній казці є ДУЛЯ правди!
Рідне село Жовнино, з перлиною в центрі. Перлина села – це його генделик, існування, якого приховується під таємничою назвою „Магазин продукти”. Він виблискує так, що підїжджаючи до села і ще не помічаючи ознак перших хат, вже гарно стають помітні життєрадісні відблиски сонця у вікнах генделика, від чого можна зробити висновок, що його прихожанам, які ходять до нього частіш ніж старі баби на прощу в церкву, живеться гарно й весело. Краєвид з генделиком в центрі села прикрашає здоровенний осокір з кущами та дошкою оголошення під ним.
Територію перед генделиком щогодинно прибирає його продавщиця. З репродукторів винесених на вулицю, алкагаліческій голос, стомлений від життя, горілки, та відсутності кохання вириває з прокуреної душі по чукчинські одноманітні слова пісні: „Все для тєбя - Рассвети і закати! Всьо для тібя! – Маря і акіани!”
Чуючи такі слова, очі мимоволі починають шукати потенційну претиндентку на роль ліричної героїні пісні, на голову якої мають висипатися всі вище перераховані предмети в купі мудилом який про це все співає. Не знайшовши іншої кандидатури жіночої статі, погляд зупиняється на старій бабі, яка пасе гусей через дорогу. При першому погляді на бабу відразу стає ясно що вона швидше жертва, а не героїня обставин що склалися: Шкутильгаючи майже в ритм пісні, перечіпаючись через ціпок на який спирається, баба зробивши віраж навколо свого ціпка, починає прямувати в напрямку від генделика, ритмічно клянучи розпусну обстановочку що захопила центр села. Все та ж пісня, в якій йдеться про ВСЬО ДЛЯ ТЄБЯ, проводжає бабу як величний вітер у сраку подорожуючого. Подібно перегару від старого скаженого алкоголіка, за бабою плетуться семеро здорових білих гусей. Гусак, який іде позаду раптом стає в балетну позу: витягає лапу назад, шию вперед, витріщає очі, і махнувши хвостом, наче даючи команду, огидно, але з пташиною легкістю сере, після чого, повернувшись у вихідне положення доганяє стадо очолене бабою, позіхаючи на ходу.
Справа від генделика, під покриттям, за столиком сидять два мужички і киряють горілку запиваючи пивом. Менший ростом дядько мрійливо підпирає голову перекреслену романтичною посмішкою, тримаючи в тій руці, якою підпирає голову ще й цигарку між пальцями, попіл з якої байдуже сиплеться йому прямо на голову. Лівою рукою він ніжно обіймає півлітрову пляшку з пивом. Другий дядько, за габаритами втричі більший за першого, сидить в величній позі Бонапарта, міцно впираючись кулаками в розставлені в різні боки коліна, а грізним поглядом в напівпорожню пляшку з горілкою. Якби з цього дядька та пляшки написати картину, то назвати її потрібно було б не інакше як Людина – Цистерна. На обох обличчах не спостерігається покусів совісті, що пють в робочий день та час. Від погризів совісті хворими зубами, вони захищені обставиною того, що сьогодні день морського флоту, на якому вищезгадані мужички служили два тижні 30 років тому.
Більший дядько, без особливої зацікавленості через стан алкогольного токсикозу, слухає теревені першого, зміст яких якби навіть і був чутним, то не значить що став би від цього зрозумілішим. Жінки, які періодично прибігають до генделика піднімаючи не заслужену сварку на чоловіків, автоматично посилаються ними то в невідомому напрямку, то в напрямку з якого ті зявились.
Замріяні теревені меншого мужичка з часом переростають в невдоволене бурмотіння, в якому вирізняється слово „ЖІНКА” що постійно прикрашається якимись сакральними словами значення яких пересічній людині, далекій від гендельного життя, не завжди вдається зрозуміти.
З часом бурмотіння стихає, габаритний чоловік відриває потужний кулак від коліна, бере ним пляшку, наливає чарку, заливає її собі в сурло, кривиться, втирається рукавом, і виносить однозначний вердикт півгодинній сповіді меншого мужичка:- Жінку треба тричі в день ...ать і двічі п...ить!


Усвідомлюючий відбуваючогося в генделику! 11.07.2009 рік

Комментарии

Нет ни одного комментария